منو

سوالات متداول

1- چه مقدار طول می کشد که بسته من به مقصد برسد؟
با توجه به تنوع شهرهای سراسر کشور، کلیه مرسولاتی که مقصد آنها کمتر از 800 کیلومتر از تهران است، از زمان ورود به هاب تهران طی مدت 24 ساعت به دست گیرنده نهایی می رسند. در صورتی که فاصله بین 800 تا 1200 کیلومتر باشد، حداکثر طی مدت 48 ساعت گیرنده کالا را دریافت خواهد کرد. جهت مقاصد بندرعباس و سیرجان، این زمان بین 48 تا 72 ساعت می باشد.
2-چگونه می توانم از وضعیت محموله خود آگاه شوم؟
با وارد کردن شماره بارنامه 14 رقمی در بخش "کد رهگیری" می‌توانید از آخرین وضعیت محموله ارسالی خود آگاه گردید.
3-بار دو مسیره چیست؟
هرگاه محموله ای از هر یک از شهرستان ها به مقصد شهرستان دیگری به غیر از تهران ارسال گردد، این کالا به عنوان کالای عبوری یا دو مسیره تلقی می گردد. این نوع محمولات ابتدا در هاب تهران پردازش شده و جهت مقصد نهایی ارسال می گردند. لازم به ذکر است در صورتی که شهرستان مبداً و مقصد در یک خط ترانزیتی باشند، کالا به صورت یک مسیره و بدون حمل به تهران، به شهر مقصد تحویل داده می شود.
4-حداقل هزینه ارسال چه مقدار می باشد ؟
حداقل هزینه ارسال در سال 1397 برای ارسال زمینی محموله‌های 0 تا 2 کیلوگرم مبلغ 840/191 ریال می‌باشد.
5-آیا محمولات من بیمه می شوند؟
تمامی محمولات دریافتی از شما با توجه به ارزش اظهار شده کالا و درخواست صاحب کالا تحت بیمه آسیا قرار می‌گیرند.
6-ساعت کاری شرکت کالارسانان چاپار چیست و تا چه ساعتی سفارش حمل کالا می‌پذیرد؟
ساعت کاری شرکت کالارسانان چاپار در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 تا ساعت 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8:30 تا ساعت 13:30 می باشد. حداکثر زمان بابت اعلام محموله در روزهای شنبه تا چهارشنبه حداکثر تا ساعت 14 و در روزهای پنجشنبه تا ساعت 11 می باشد. در صورتی که کالا در این زمان جمع آوری نشد، فرستنده در تهران می تواند کالای خود را به دفتر مرکزی و در شهرستان ها، به نزدیک ترین دفتر نمایندگی در همان شهرستان ها تحویل دهد.
7-آیا شرکت کالارسانان چاپار سفارش حمل کالا به صورت انبار به انبار (دربستی) هم‌ می‌پذیرد و در صورت پذیرش مدت زمان تحویل به مشتری چقدر خواهد بود؟
با توجه به اینکه این نوع حمل در رسته سفارشات حمل دربستی می باشد، این نوع سفارشات جهت کلیه مقاصد در ایران در کمتر از 48 ساعت تحویل داده خواهد شد.
8-هزینه‌های حمل شرکت کالارسانان بر چه‌ اساسی تعیین می‌شود و در صورت سفارش بارهای تعدادی و وزنی زیادتر از جدول هزینه‌های حمل چطور محاسبه خواهد شد؟
اساس محاسبه تعرفه‌ها بر اساس وزن محموله ارسالی می‌باشد. همچنین شرکت کالارسانان چاپار با توجه به تعداد و نوع محمولات ارسالی شما قادر به ارائه راه‌حل‌های متناسب با نیاز شما می‌باشد.
9-چه نوع کالاهایی را شرکت کالارسانان چاپار حمل نمی‌کند و حمل کالاهای خاص چگونه خواهد بود؟
محمولات فاقد برگ سبز گمرک، فاقد مجوزهای بهداشتی و خوراکی و کالاهای خطرناک از جمله محمولاتی هستند که توسط شرکت کالارسانان چاپار توزیع نمی‌شوند. خواهشمند است جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با بخش" امور مشتریان" شرکت تماس حاصل فرمایید.
10-تعرفه‌ی بیمه‌ی شرکت کالارسانان چاپار چطور محاسبه می‌گردد؟
حداقل بیمه محمولات تا ارزش 000/500/1ریال مبلغ 000/3ریال می‌باشد و مبلغ بیمه برای سایر محمولات عبارت است از ارزش اظهاری تقسیم بر عدد 500
11-شرکت کالارسانان چاپار کدام شهرها را تحت پوشش قرار می‌دهد؟
در حال حاضر 98 شهر تحت پوشش مستقیم شبکه توزیع شرکت کالارسانان چاپار است.
12-چگونه می‌توانیم نمایندگی شرکت کالا رسانان چاپار را در شهر خود اخذ کنیم؟
خانواده بزرگ شرکت کالارسانان چاپار همواره از پذیرش اعضای جدید استقبال به عمل می‌آورد. خواهشمند است برای اطلاعات بیشتر از شرایط مذکور با "بخش امور نمایندگان" ما تماس حاصل فرمایید.
13-آیا شرکت کالا رسانان چاپار محمولات را بسته‌بندی می‌کند؟
شرکت کالارسانان چاپار، انواع راه حل های بسته بندی را پیش بینی کرده است. بسته بندی با کارتن، شیرینگ با نایلون ضخیم جهت محمولات ارزشمند و پلمپ محموله، بسته بندی کالای شکستنی و حساس به ضربه با انواع نایلون های حبابدار و بالشتکهای هوا، و استفاده از پاکت های حبابدار مقاوم در برابر رطوبت و ضربه، تهیه بسته بندی چوبی جهت محمولات پستی و هوایی سنگین، از پیشنهادات قابل اردائه ما خواهد بود.
14-من یک فروشگاه اینترنتی دارم،چگونه میتوانم با شرکت کالا رسانان چاپار همکاری کنم؟
خواهشمندیم برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با همکاران ما در بخش "تجارت الکترونیک" تماس حاصل فرمایید.
15-چرا هزینه خدمات اکسپرس بیشتر است؟
با توجه به سرعت تحویل دهی بالا و سرویس دهی متفاوت آن دارای تعرفه بالاتری است.
16-مدت زمان تحویل کالا در خدمات اکسپرس چیست؟
مدت زمان تحویل کالاهای ارسال با این روش با توجه به مقصد از 24 تا 48 ساعت متغییر است.
17-آیا شرکت کالارسانان چاپار، دارای ناوگان اختصاصی بین شهری می باشد؟
شرکت کالارسانان چاپار دارای ناوگان اختصاصی قابل رهگیری در سراسر ایران می باشد. این ناوگان متشکل از 42 دستگاه خودروی به روز مسقف می‏باشد که محمولات شما را بدون کمترین آسیب به مقاصد مورد نظر شما، ارسال می کند. کلیه خودروها اعم از کامیونت و وانت بار، به دستگاه های GPS مجهز بوده و این شرکت امکان رصد کلیه خودروهای خود را در هر لحظه دارد.