منو
لوگوی چاپار

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، با حضور در محل انبارهای شرکت چاپار با مدیران و کارکنان این شرکت و تیم مسوول ارسال کالا از اتاق تهران دیدار و در مورد نحوه تامین و توزیع کالا به مراکز درمانی گفت‌وگو کرد. او با تقدیر از تیم خستگی‌ناپذیر ارسال کالا بر تداوم این فعالیت‌ها تاکید کرد.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با همراهی اتاق ایران و کمپین نفس و هم‌چنین بنیاد یاران عشق، تلاش‌های زیادی در جهت همراهی با سیاست‌های مقابله با شیوع ویروس کرونا داشته‌اند. بخش خصوصی اگر چه با توجه به تعطیلی‌های اجباری و محدودیت‌های وضع‌شده از زیان‌دیدگان اصلی هجوم این ویروس به کشور محسوب می‌شود، با این حال با تمام توان وارد صحنه کمک به عموم مردم و کادر درمان برای کنترل این بیماری شده است.

 فعالان اقتصادی، بنگاه‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی با اقدامات متفاوتی از جمله جمع‌آوری کمک‌های مادی، مشارکت در زنجیره تامین و توزیع کالا با استفاده‌ از ظرفیت‌های بنگاه خود و در اختیار قرار دادن توان کارشناسی خود اقدامات مهمی انجام داده‌اند که می‌توان در یک نگاه کلی از این مشارکت هدفمند به ارسال نزدیک به ۲۵۰ هزار قطعه البسه مورد نیاز کادر درمان شامل ماسک، دستکش، کلاه، محافظ صورت، عینک، لباس گان و اورآل یا تهیه تجهیزاتی مانند تب‌سنج، کپسول اکسیژن و دستگاه‌های پرهزینه‌ای مانند ونتیلاتور که برای درمان مبتلایان به کرونا بسیار حیاتی است، اشاره کرد. این کمک‌ها تا این لحظه به ۱۸۵ بیمارستان و مرکز درمانی مختلف در ۲۱ استان کشور ارسال شده است.

هم‌چنین می‌توان به ساخت و راه‌اندازی کلینیک نفس برای تست‌گیری و انجام امور سرپایی اشاره کرد که با همکاری بنگاه‌های بخش خصوصی در کمتر از ۱۰ روز در محل بیمارستان ابن‌سینا در تهران آماده بهره‌برداری شد و امروز آمادگی پذیرش ۳۰۰ نفر را در روز دارد.

هم‌چنین فرآیند پلاسمادرمانی که با حمایت اتاق تهران و بنگاه‌های بخش خصوصی در حال انجام است و تاکنون به بهبود نسبی و کامل ۲۰ بیمار مبتلا به ویروس کووید ۱۹  منجر شده، از دیگر اقدامات مهم و قابل توجه بخش خصوصی است.

در این میان اتاق بازرگانی تهران، با توجه به توان برگرفته از مشارکت گسترده اعضای خود، و در راستای مسئولیت اجتماعی خود، وظیفه تامین و هم‌چنین هدایت این کمک‌ها به مسیر صحیح را برعهده گرفت. از روزهای پایانی اسفند ماه انبارهای شرکت حمل‌ونقل چاپار در کیلومتر ۱۲ جاده مخصوص، به عنوان مرکز توزیع انتخاب شد و تمامی کالاهای اهدا شده و خریداری شده توسط اتاق تهران، اعضای اتاق ایران و کمپین نفس به این مرکز هدایت و با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع شد.

این مرکز که با فعالیت بی‌وقفه و بدون تعطیلی تیمی از اتاق تهران و شرکت چاپار در تمامی روزهای نوروز فعالیت داشته است، روز گذشته نیز میزبان رئیس اتاق تهران بود که برای سرکشی از روند امور و دیدار با اعضای تیم ارسال به محل انبار رفت. در این دیدار، مسعود خوانساری با تقدیر از فعالیت تیم ارسال‌کننده کالاهای بهداشتی، در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما اعلام کرد که بخش خصوصی از همان روز نخست ورود ویروس به کشور و اعلام رسمی وزارت بهداشت، در اندیشه ایفای مسئولیت اجتماعی خود برای کمک به کنترل این ویروس مهلک و مخرب بوده است.

خوانساری گفت: کمک‌های تامین شده توسط نهادهای مختلف بخش خصوصی از جمله اتاق تهران، اتاق ایران، کمپین نفس و بنیاد یاران عشق با هدایت اتاق بازرگانی تهران به مراکز درمانی ارسال شده و اتاق تلاش زیادی داشت تا با فراخوانی از همه فعالان اقتصادی، بنگاه‌ها و تشکل‌ها برای مشارکت دعوت کند که خوشبختانه پاسخ درخور و شایسته‌ای دریافت کرد و نتیجه آن تامین و توزیع مقادیر قابل توجهی کالای مورد نیاز درمان است.

رئیس اتاق تهران با اشاره به ثبات نسبی ایجاد شده در حوزه کالاهای مورد نیاز کادر درمان و تامین این کالاها با افزایش توان تولید در داخل یا تامین از خارج کشور، اعلام کرد که هم‌چنان باید مراقب شیوع این ویروس بود و ساده‌انگاری می‌تواند منجر به موج بعدی شیوع این ویروس شود.

او افزود: با توجه به این که تعطیلی‌ها و محدودیت‌های ایجاد شده، فشار مضاعفی بر کسب‌وکارها وارد کرده است، اتاق تهران با کمک بدنه کارشناسی خود در تلاش است تا با پیشنهادهایی برای سیاستگذاران و تصمیم‌گیران در حوزه حمایت از کسب‌وکارها، تلاش کند بسته‌های حمایتی مصوب در دولت به مسیر درست هدایت شود.

مسعود خوانساری تاکید کرد که مشارکت بخش خصوصی در کنترل و توقف شیوع ویروس کرونا در جبهه‌های مختلف هم‌چنان با تمام توان ادامه خواهد داشت.


بیشتر بخوانیدپیام مدیر عامل

اطلاعیه مهم در خصوص ویروس کرونا

تقدیر از تلاش بی‌وقفه تیم ارسال‌کننده کالاهای بهداشتی به سراسر کشور


پیام مدیر عامل

اطلاعیه مهم در خصوص ویروس کرونابازدید رئیس اتاق بازرگانی تهران از شرکت چاپار

تقدیر از تلاش بی‌وقفه تیم ارسال‌کننده کالاهای بهداشتی به سراسر کشور